Can Uzun: Anlamadım ama saygı duyuyorum!

EURO 2024 finallerinde mücadele edecek A Milli Takım’ın 26 kişilik nihai kadrosuna alınmayan Can Uzun, hayal kırıklığı yaşadığını belirtti.

Nürnberg’de başarılı bir sezon geçiren ve 19 gole imza atan 18 yaşındaki futbolcu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Maalesef kadrodan çıkarıldım. Birçok güzel görüşmenin ardından çok farklı bir beklentiyle geldim. Tüm kalbimle Türkiye’yi seçtim ve ülkem için ilk büyük turnuvamda oynamayı çok istedim. Güçlü bir sezonun ardından kadroda olmamam beni gerçekten çok hayal kırıklığına uğrattı” ifadelerini kullandı.

Kadroya alınmama kararını anlayamadığını kaydeden Can Uzun şunları kaydetti: “Bu kararı anlayamıyorum ama saygı göstereceğim ve gelecek sezona yoğun bir şekilde hazırlanacağım. Görevim, bundan sonra daha çok çalışmak, yeni kulübümde Bundesliga’da iyi bir sezon geçirmek ve kendimi tekrar kanıtlamak. En büyük dileğim, milli takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması. Takıma Avrupa Şampiyonası için başarılar diliyorum. Benim zamanım gelecek ve 2026 Dünya Kupası’nda yer almak ve oynamak için elimden gelen her şeyi yapacağım. Türkiye’ye verdiğim sözü tutacağım. Kalbim attıkça: Ne mutlu Türküm diyene! Ülkeme başarılı bir Avrupa Şampiyonası diliyorum! Haydi Türkiye.”

Can Uzun, A Milli Takım formasını ilk kez 22 Mart’ta Macaristan ile oynanan hazırlık maçında giymişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir