Ortaklık ve Stablecoin Hamleleri Bu 3 Altcoin’i Zıplattı!

Sei Foundation, Gitcoin ile işbirliğine gittiğini duyurdu. Fantom, stablecoin USDC.e’yi piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu gelişmelerin etkisiyle altcoin fiyatları yükselişe geçti.

Sei ve Gitcoin el sıkıştı, altcoin fiyatları olumlu tepki verdi!

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Sei Foundation, Gitcoin ile işbirliğine gittiğini duyurdu. Ayrıca Sei, 10 milyon dolarlık bir girişim olan Sei Creator Fund’ı tanıttı. Bu fonla ekosistemindeki mevcut ve yeni NFT ve Sosyal projeleri destekleyeceğini açıkladı. Hibeler için başvuru sürecinin iki aşamada gerçekleşeceğini belirtti. Aşama 1’de, başvuru sahiplerinin doğrudan Vakfa başvurması gerekiyor. Bunu, topluluk odaklı finansmanı içeren ve Gitcoin ile ortaklaşa yapılan 2. Aşama takip ediyor. Sei, gelişmeyi şu ifadelerle kamuoyuna açıkladı:

Sei Foundation, Sei’de NFT ve Sosyal projelerin oluşturulması ve büyümesi için 10 milyon dolarlık bir hibe fonu olan Sei Creator Fund’ı başlatmak için Gitcoin ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Açıklamada, bu fonun, koleksiyonlar, uygulamalar, altyapı, içerik oluşturma ve hatta Gerçek Hayatta (IRL) etkinlikler gibi NFT ve Sosyal yelpazedeki yaratıcıları ve kurucuları güçlendirmek için tasarlandığı belirtildi. Bu önemli gelişmenin etkisiyle SEI fiyatı kuzeye doğru ilerlemeye başladı. Altcoin, gün içi düşük seviyesi 0,68 dolardan 0,75 dolara doğru yükselişe geçti. Yazı sırasında da token bu seviyelere yakın işlem görüyordu.

SEI günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Bu arada GTC de SEI’ye benzer bir yükseliş hamlesi yaptı. Bu doğrultuda, altcoin gün içinde seyrettiği 1,75 dolar seviyelerinden 1,89 dolara doğru bir patikayı çıktı.

GTC günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Fantom, stablecoin USDC.e’yi piyasaya sürüyor!

Fantom, Circle ve Wormhole’un desteklediği ve kullanıcılara ve geliştiricilere potansiyel faydalar sağlayan kanonik stablecoin’i USDC.e’yi piyasaya sürecek. Vakıf, gelişmeyi resmi X hesabı üzerinden kamuoyuna açıkladı. Bu bağlamda, USDC.e stablecoin’i stablecoin devi Circle ve Wormhole’un desteğiyle 5 Nisan’da piyasaya süreceğini belirtti.

Bu arada varlık, bir Ethereum akıllı sözleşmesinde bulunan USDC’den köprülenecek. Ayrıca, mevcut ve gelecekteki yükseltmelerde Fantom ekosisteminin resmi stablecoin’i haline gelecek. Stablecoin USDC’den köprülenmiş ve gelecekte yerel varlığa yükseltilebilir. Bu, topluluk hatları boyunca varlık için potansiyel bir avantaj olarak hizmet ediyor. Açıklamaya göre, Circle ve Fantom’un gelecekte yapacağı bir anlaşma, tüm USDC.e tokenlerinin bir takas veya adreslerde bir geliştirici güncellemesi olmadan USDC’ye geçişini sağlayacak. Altcoin fiyatı bu gelişmeye olumlu tepki verdi. Piyasanın toparlanmasının da rüzgarıyla 0,82 dolardan 0,88 dolara bir sıçrama yaptı.

FTM günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir